
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 8 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Supply Voltage | 27 V |
| Min Supply Voltage | 5.5 V |
| Max Supply Current | 4 mA |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Transmitters | 1 |
| Baud Rate | 10.4 kbaud |
| Schedule B | 8542390000 |
| Number of Drivers | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4349
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68223
Ext.Price$0.68223
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68223 | $0.68223 |
| 10 | $0.40267 | $4.02670 |
| 25 | $0.38557 | $9.63925 |
| 50 | $0.37561 | $18.78050 |
| 100 | $0.36591 | $36.59100 |
| 300 | $0.35987 | $107.96100 |
| 500 | $0.35394 | $176.97000 |
| 1000 | $0.32402 | $324.02000 |
| 3000 | $0.32359 | $970.77000 |
| 5000 | $0.32316 | $1615.80000 |
